Pierwsze Kroki

 

Cały proces zaistnienia w Internecie i posiadania kompletnych narzędzi służących temu właśnie zadaniu , można określić w trzech Prostych krokach .

1. Wybór odpowiadającego ci pakietu hostingowego i jego zakup

2. Wybór odpowiadającej ci wolnej domeny oraz jej zakup

3. Pozyskanie plików strony internetowej i wysłanie ich na twoje konto hostingowe .

Od tego momentu masz już działającą stronę internetową z swoim własnym i unikalnym adresem ( domeną ) działającą na jednym z naszych serwerów którego jesteś również częściowym właścicielem .


Ogólne informacje :

Aby zaistnieć w Internecie musisz posiadać swoje konto hostingowe ( jest to miejsce na jednym z naszych serwerów ) na którym umieścisz swoją stronę internetową .
Aby twoi znajomi lub klienci mogli trafić na twoją stronę internetową , niezbędna jest ci domena internetowa ( jest to adres twojej strony jaki ktoś musi wpisać w przeglądarkę internetową np. Internet Explorer lub Opera czy Firefox – aby muc przejść do twojej strony internetowej ) , może on mieć postać : wwwjakaśnazwa.pl.
Adres internetowy , czyli ‘Domenę’ możesz również kupić w naszej firmie płacą za nią za rok z góry ( dzięki temu będzie Tylko ty wyłącznie jej właścicielem a nie firma Hostingowa czy ktokolwiek inny) .
W następnym kroku wystarczy samemu zrobić stronę internetową , lub zlecić zrobienie jej naszej firmie albo użyć już gotowych i darmowych stron www na których wystarczy zmienić tylko informacje jakie są tam zawarte .
Kiedy masz już przygotowaną stronę www , wystarczy wgrać ją na swoje konto hostingowi używając albo naszego menadżera plików wbudowanego w panel administracyjny który dostajesz od nas jak miejsce a z którego masz dostęp do wszystkich zawartych usług w swoim koncie hostingowym albo możesz użyć programu do przesyłu plików za pomocą protokołu FTP ( jest to szybszy , wygodniejszy i bardziej stabilny sposób na umieszczenie plików swoich stron na twoim koncie hostingowym ) .
Jeżeli możemy zasugerować ci wybór takiego programu to polecamy całkowicie darmowy a zarazem jeden z najlepszych programów do transferu plików za pomocą protokołu FTP o nazwie FILEZILLA .
Program jest do pobrania w naszym dziale ‘PLIKI’ pod linkiem ‘Aplikacje Internetowe’.

Teraz przyszła kolej na dalsze objaśnienia ‘pierwszych trzech kroków’ , a mianowicie :


Krok Pierwszy (pkt. 1 )
Musisz jasno określić swoje cele , do czego potrzebujesz konta hostingowego . Czy jest ci ono potrzebne na małą stronę internetową np. typu Blog ( tutaj najbardziej odpowiednim pakietem hostingowym jest ‘pakiet Standard’ ) a może potrzebujesz konta hostingowego pod kilka swoich domen lub stron internetowych o bardzo dużym ruchu przychodzącym gdzie najbardziej zasadnym pakietem jest ‘pakiet Złoty’ .

Jeżeli nie chcesz tracić czasu na szukanie przykładowych stron www, jesteś klientem ceniącym sobie szybkość, jakość i prostotę a konta hostingowego potrzebujesz na stronę internetową która będzie internetową wizytówką twojej firmy … to polecamy ci jeden z pakietów ‘Biznes’ . Wraz z pakietem Biznes otrzymujesz domenę internetową oraz w zależności od Pakietu Biznes , również stronę internetową wraz z regularnym uzupełnianiem jej o informacje jakie chcesz przekazać swoim klientom .

Gdy jesteś doświadczonym użytkownikiem w sferze hostingu lub gdy projektujesz strony www dla swoich klientów , proponujemy ci jeden z pakietów ‘Reseller’ które dają możliwość samodzielnego zakładania kont hostingowych twoim klientom i własnego ustalania ceny za takie pakiety . Pakiety Resellerskie są pakietami dającymi Ci prawo dalszej odsprzedaży przestrzeni hostingowej wraz z usługami pod jedynie i wyłącznie Twoją marką czy twojej Firmy .

Krok Drugi (pkt.2)
Przyszła kolej na zakup najbardziej odpowiadającej ci nazwy domeny . Nazwa domeny może być dowolna jak również jej końcówka lecz pamiętaj iż w dobrym guście leży stosowanie się do kilku wytycznych podczas wyboru domeny ,tj .


.COM – domeny z taką końcówką określają i klasyfikują twoją stronę w świadomości internautów jako domenę komercyjną . Jest to idealna końcówka z przeznaczeniem dla dużych firm i korporacji o zasięgu między narodowym .

.NET – ta końcówka mówi o tym iż twoja firma czy usługi w większości są produktami z przeznaczeniem an rynek internetowy .

.ORG – jest to idealna końcówka domeny dla firm czy instytucji lub organizacji poza rządowych będących pewnego rodzaju organizacjami społecznymi .

.EU – najbardziej dopasowana końcówka dla firm mieszczących się w unii europejskiej , mówiąca o jej przynależności do tej właśnie strefy handlowej z przeznaczeniem dla firm Polskich jak i zagranicznych będących w tej strefie .

.PL - jest typową domeną dla osób i firm z Polski których produkty są dostępne jedynie na polskim rynku zbytu i dedykowane właśnie dla polskiego konsumenta czy odbiorcy przekazu na nich zamieszczonego .

Biorąc pod uwagę powyższe wytyczne , wiesz już jaka końcówka domeny będzie dla ciebie najbardziej optymalna , a teraz przyszedł czas na wybór samej nazwy domeny .
Nazwa domeny może być dowolna o ile tylko jest wolna , zapewne masz świadomość tego że w Internecie nie może być dwóch identycznych domen a więc w zależności jaką końcówkę domeny wybrałeś , wystarczy że przejdziesz w dział np. ‘Rejestracja EU’ poprzez kliknięcie w niego a który znajduje się w górnej części naszej strony pod kolumną o nazwie ‘Oferta Domen’ , następnie na stronie która się pojawi wpisz nazwę domeny jaką byś chciał zakupić i o ile będzie ona wolna po kliknięciu w przycisk ‘sprawdź’ .
Pojawi się kolejne okno z wyborem czasu na jaki chcesz ją zakupić a następnie przycisk ‘Dalej’ , po kliknięciu w niego pojawi się duży przycisk opisany jako ‘ Nowy abonent domeny (rejestracja abonenta)’ – kliknij w niego i rozpocznij proces swojej rejestracji do panelu domen . Informacje o sposobie płatności oraz faktura przyjdą na adres mailowy podany podczas tej rejestracji .
Po zapłaceniu wystawionej faktury , twoja domena zostanie aktywowana .

Aby domena zaczeła działać na twoim koncie hostingowym , wystarczy że w Panelu zarządzania domeną zmienisz tak zwane wpisy DNS na wpisy które dostałeś w mailu powitalnym podczas zakupu konta hostingowego , następnie ostatnią czynnością jest zalogowanie się do swojego konta hostingowego i dodanie domeny której jesteś właścicielem poprzez panel zarządzania hostingiem po kliknięciu w nim na linka o nazwie ‘Domain Setup’ .

Od tego momentu masz już konto hostingowi , domenę i działający adres internetowy prawidłowo podpięty pod nasze DNSy oraz twoje konto hostingowi .

Krok Trzeci (pkt.3)
Mając już domenę internetową oraz działające konto hostingowi na którym możesz umieścić swoją stronę internetową , pozostaje ci jedynie pozyskanie plików strony internetowej którą trzeba wysłać na serwer poprzez klienta FTP .
Niestety poza pakietami z serii ‘Biznes’ lub realizacją zamówienia strony internetowej w naszej firmie nie jesteśmy wstanie pomóc ci w pozyskaniu takich plików , lecz możemy wskazać ci sposób umieszczenia tych plików na twoim koncie hostingowym .
Aby strona była dostępna pod adresem twojej domeny , pobierz klienta FTP a w jego ustawienia połączenia wpisz dane otrzymane w mailu powitalnym który został do ciebie wysłany podczas zakładania konta hostingowego .
Klient FTP w postaci programu FileZilla po uruchomieniu posiada w górnej części pola służące do wpisania danych połączeniowych .
W pole poprzedzone nazwą ‘Serwer:’ należy wpisać adres IP z listu powitalnego lub nazwę twojej domeny ( o ile jest już aktywna ) .
W pole poprzedzone nazwą ‘Nazwa Użytkownika:’ należy wpisać nazwę użytkownika jaką dostałeś w mailu powitalnym ( tak zwany ‘Login’ ) do twojego konta hostingowego .
W pole poprzedzone nazwą ‘Hasło:’ musisz wpisać hasło otrzymane w mailu powitalnym , jest to to samo hasło które służy ci celem logowania się na konto hostingowe do panelu administracyjnego .
W pole poprzedzone nazwą ‘Port:’ należy wpisać 21
Następnie kliknij na przycisk ‘Szybkie łączenie’ aby połączyć się z twoim kontem hostingowym . Jeżeli wszystkie dane wpisałeś prawidłowo , nastąpi również prawidłowe logowanie się do twojego konta poprzez konto FTP i protokół z tym związany . Po przesłaniu plików do katalogu ‘public_html’ na swojej stronie zobaczysz działającą stronę internetową która właśnie tam wysłałeś .

Gratulujemy od tej chwili twoja strona internetowa działa i jest widoczna dla wszystkich użytkowników Internetu z całego świata pod adresem twojej domeny .

Objaśnienia :

W powyższym poradniku mowa jest o prostej stronie w języku HTML lub o stronie w PHP opierającej się na płaskich plikach bazo-danowych .

Aktualizacja serwerów DNS po zakupie nowej domeny i prawidłowym podpięciu jej pod nasz serwer DNS oraz Twoje konto hostingowe – następuje w przeciągu kliku godzin , a w szczególnych wypadkach do 48 godzin . ten proces nazywamy Propagacją domeny na nadrzędnych serwerach DNS .

 

print
back