FAQ

 


Q: Zarejestrowałem się przed chwila. Kiedy moje konto zostanie zaktywowane?

A: Czas aktywacji konta trwa zwykle do 72 godzin ponieważ w tym czasie administratorzy zakładaja konto, sprawdzaja konfigurację i ustawiaja w nim wszystkie parametry, instaluja sklep i testuja jego poprawne działanie. Prosimy o cierpliwosc.

 

Q: Jak mam się zalogować w systemie?

A: W chwili aktywacji konta otrzymasz pełne dane dostępowe wraz z krótka informacja na temat logowania.

 

Q: Chcę zapłacić za konto jednak zagubiłem maila z danymi konta. Proszę o przesłanie informacji bankowych.

A: Wystarczy ponownie zakupić dany pakiet z informacja - jakiego konta to dotyczy (już istniejacej subdomeny w systemie) ponadto na stronie głównej w zakładce "Pomoc" znajduje się link do okna z danymi bankowymi. Należy każdorazowo pamiętać o informacji w przelewie za jaka subdomenę został rachunek zapłacony i podanie swojego maila, który figuruje w Państwa panelu administracyjnym DirectAdmin.

 

Q: Czy mogę zapłacić innym systemem płatniczym?

A: Tak - na życzenie klienta, udostępniamy amerykański serwis PayPal oraz polski system Płatnosci.pl, no i oczywiscie Allpay.

 

Q: Zakupiłem domenę. Jak przypisać ja do swojego konta?

A: Należy zmienić adresy dns w panelu Twojego operatora domeny. Poniżej prezentujemy dane serwerów nazw (DNS).
178.19.106.123 ---> ns1.desktop2u.info
178.19.106.124 ---> ns2.desktop2u.info

178.19.108.59  --->  ns1.no-1.net.pl
178.19.106.126 ---> ns2.no-1.net.pl

178.19.108.62  --->  ns1.no-1.com.pl
178.19.106.125 ---> ns2.no-1.com.pl

 

Q: Użytkowanie własnej domeny

A: Do kont w No-1.pl możesz zaparkować b±dĽ podpi±ć domeny internetowe. Różnica tkwi w sposobie konfiguracji domeny. Parkowanie domeny oznacza przypisanie jej do katalogu głównego /public_html natomiast podpinaj±c domenę system utworzy oddzielny katalog bazuj±cy na jej nazwie. Podpinaj±c domenę dowolnanazwa.pl system utworzy katalog /public_html/dowolnanazwa-pl/

 

Q: Obsługa serwerów NS

A: Udostępniamy serwery niezbędne do poprawnego działania domeny. Takie rozwiazanie umożliwia Ci pełne możliwosci zarzadzania nazw± internetow± z poziomu Twojego panelu administracyjnego.

 

Q: Jak to jest z dostępnym miejscem?

A: Wykupujac przykładowo pakiet zawierajacy 250 mb, powierzchnia ta jest dynamicznie rozkładana na oferowane usługi jak MySQL, poczta, pliki strony. Wgrywajac 20 mb na serwer ftp i 10 mb bazę MySQL pozostaje Ci wolne 220 mb.

 

Q: Nielimitowana ilosc aliasów pocztowych?

A: Każdy z pakietów hostingowych posiada nieograniczona możliwosc tworzenia aliasów poczty. Alias pocztowy jest jedynie nazwa skrzynki pocztowej. Po wysłaniu wiadomosci na w/w adres list zostaje przekierowany na skonfigurowan± dla aliasu skrzynkę e-mail.

 

Q: Czym jest funkcja Catch-all?

A: Catch-all czyli "złap wszystkie". Właczenie jej powoduje przekierowanie wszystkich wiadomosci przesłanych na Twoj±adomenę na glówne konto. Idealnie sprawdza się w przypadku wielu adresów które maja przesyłać emaile na konto główne.

 

Q: Autoryzacja SMTP

A: W celu poprawnego wysyłania wiadomosci z programów typu Outlook czy The Bat należy zaznaczyć opcję autoryzacji poczty wychodzacej. Danymi autoryzujacymi sa dane Twojego konta hostingowego.

 

Q: Autorespondery?

A: Jest funkcja umożliwiajaca automatyczna odpowiedz nadawcy po odebraniu wiadomosci. Idealnie sprawdza się w warunkach gdy jestes zmuszony gdzies wyjechać, gdzie nie będziesz miał dostępu do internetu. Każda osoba, która w tym czasie przesle Ci e-mail odbierze chwilę pozniej wiadomosc autorespondera, która wczesniej przygotowałes.

 

Q: Bezpłatny adres podstawowy

A: Każde z kont zakładane jest w podstawowym adresie no-1.pl. Domena jest www.no-1.pl, a domena klientów jest twoja-nazwa.no-1.pl. Powyższe rozwiazanie umożliwia dostęp do konta Klientom nie posiadajacym jeszcze domeny internetowej.

 

Q: Przekierowania - o co w tym chodzi?

A: Direct Admin umożliwia wykonywanie przekierowań domen na inny adres. Oznacza to, że osoba odwiedzajaca wskazana przez Ciebie domene zostanie automatycznie przeniesiona na skonfiguro adres.wany

 

Q: Czy udostępniacie wildcard?

A: Tak - każdy klient ma udostępniona pełna wersję Direct Admina, która udostępnia taka możliwosc.

 

Q: Obsługa FrontPage Extenstions

A: Wszystkie konta w no-1.pl oferuja taka usługę.

 

Q: Statystki

A: Możesz sledzić ruch na Twojej stronie poprzez niezależne programy statystyczne umieszczone w twoim panelu administracyjnym.

 

Q: Czy jest dostęp do logów serwera w waszym hostingu?

A: Logujac się w DirectAdmin możesz pobrać "raw logi" serwera Apache.

 

Q: Dostęp poprzez FTP

A: Najszybsza metoda aktualizacji danych Twojego serwisu WWW jest wgranie niezbędnych plików poprzez konto FTP. Klientom nie posiadajacym dostępu do ftp dajemy opcję uaktualnienia zawartosci swojego serwera poprzez protokół HTTP (z okna menadżera plików w Państwa panelu administracyjnym).

 

Q: Obsługa PHP, Perl, CGI i SS

A: Umożliwiamy Ci wykorzystanie najpopularniejszych języków wykorzystywanych do tworzenia dynamicznych serwisów internetowych.

 

Q: Czy obsługujecie CronJobs?

A: Tak, wszystkie konta posiadaja obsługę cyklicznych komend, które możesz skonfigurować wg. potrzeb.

 

Q: Prywatne katalogi

A: Umożliwiamy Ci założenie hasła dla nieograniczonej liczby katalogów na Twoim koncie.

 

Q: Strony błędów

A: Logujac się w Direct Adminie masz możliwosć konfiguracji własnych stron błędów. Oznacza to, że w przypadku gdy użytkownik wejdzie na plik, który nie istnieje na Twoim koncie, zobaczy informację przez Ciebie przygotowan±.

 

Q: Certyfikaty SSL

A: Serwery zostały skonfigurowane w taki sposób abys mógł dodać w Direct Adminie własny certyfikat kodowania.

 

Q: Bazy danych MySQL

A: Umożliwiamy Ci korzystanie z serwera baz danych MySQL. Zaletami umieszczenia danych na w/w serwerze jest stabilnosć oraz szybkosć pobieranych informacji w Twoim dynamicznym serwisie WWW. Ponadto oferujemy w Twoim panelu administracyjnym programy do obsługi tych baz danych.

 

Q: Czy moja strona zostanie zablokowana po wykorzystaniu transferu?

A: Nie, nie zostanie zablokowana poniewaz transfer jest nie limitowany.

 

Q: Posiadam swietna stronę jednak nie mam pieniędzy na hosting. Czy zasponsorujecie mnie?

A: Prosimy o przesłanie aktualnego adresu, statystyki z ostatniego miesiaca oraz parametry poszukiwanego konta korzystajac z formularza kontaktu.

 

Q: Czy mogę negocjować cenę za pakiet hostingowy?

A: Oczywiscie - jeżeli tylko woje wymagania sa inne niż gotowe pakiety wraz z dodatkowymi opcjami. Prosimy o kontakt z nami korzystajac z jednego z medium. Należy w wiadomosci sprecyzować swoje zapotrzebowania, a nasz konsultant się z Państwem skontaktuje i udzieli informacji o cenie pakietu przygotowanego dla Państwa.

 

Q: Jak zmienic jezyk w panelu administracyjnym na polski?

A: Jest to bardzo prosta metoda .Nalezy zalogowac sie do swojego panelu administracyjnego a nastepnie wykonac odpowiednie kroki :
1. Odzszukujemy w panelu administracyjnym wyrazenie - Site Summary / Statistics / Logs
2. Nastepnie Klikamy w w/w link/wyrazenie i odnajdujemy na kolejnej stronie, słowo - Language
3. Z listy rozwijane po prawej stronie słowa "Language", wybieramy skrot ktory symbolizuje jezyk polski - pl
4. w nastepnej pozycji obok w/w listy z wyborem jezyka , klikamy na przycisk - Save
Od tego momentu , caly Wasz panel administracyjny bedzie w jezyku polskim.

 

Q: Co to sa Skrypty Preinstalowane?

A: Skrypty preinstalowane to duzy zbior skryptow stron, encyklopedii wiki, for, portali, cms, blogów. Wszystkie w/w skrypty zostaly zgrupowane w Twoim panelu administracyjnym gdzie wystarrczy tylko jedno klikniecie aby to co sobie z nich wybierzesz , zostalo zainstalowane na serwerze w ramach twojego konta www i dostepne dla Ciebie oraz innych uzytkownikow internetu.

 

Q: Czym jest One Touch & Install?

A: Jest to nic innego jak okreslenie potoczne okreslenie :"jedno dotkniecie i instalacja" poniewaz instalacja skryptow preinstalowanych jest bardzo prosta i sprowadza sie jedynie do wybrania skryptu celem instalacji i kliknecia w celu zautomatyzowanego zainstalowania skryptu .

 

Q: Czy ja to tez mam?

A: Tak, skrypty preinstalacyjne obecnie sa dostepne w kazdym planie taryfowym naszego hostingu .

 

Q: Jak sie tego uzywa?

A: Opcja Installatron w panelu administracyjnym pozwala Ci na bardzo szybką
automatyczną instalację kilkudziesięciu popularnych skryptów PHP.
Instalacja skryptów:
1. wybierz skrypt z listy.
2. Poczekaj na przeładowanie się strony
3. Kliknij new install
4. Postepuj zgodnie z zaleceniami instalatora
W zależnosci od wybranego skryptu moga występować różnice w sposobie instalacji.

 

Q: Musze cos za to placic?

A: Nie, jest to calkiem darmowa usluga/dodatek do kazdego konta hostingowego celem zwiekszenia satysfakcji naszych klientow z uslug jakie dostarczamy.

 

 

print
back